Warto przeczytać

9 maja 2023
Magdalena Godlewska
Przygotowanie planu pracy dla zajęć TUS to niełatwe zadanie, szczególnie gdy dopiero poznajemy dzieci i jeszcze nie znamy ich potrzeb. Podczas tworzenia grupy stajemy przed koniecznością wyboru właściwych metod pracy i dostosowania ich do potrzeb i możliwości uczestników zajęć.
Czytaj dalej
8 maja 2023
Magdalena Godlewska
Okres przedszkolny to czas intensywnego doświadczania świata i nauka nowych umiejętności. Dzieci zaczynają intensywnie eksplorować świat i nawiązywać pierwsze kontakty społeczne. Jest to idealny moment na zajęcia TUS, które pomagają w prawidłowym rozwoju emocjonalnym i społecznym.
Czytaj dalej
17 lutego 2023
Magdalena Godlewska
Dzieci, które potrafią skutecznie nawiązywać relacje, komunikować się, radzić sobie z konfliktami i rozumieć emocje innych, mają większą szansę na sukces w szkole i później w życiu dorosłym. Zajęcia TUS mogą pomóc osiągnąć ten cel poprzez wspomaganie rozwoju emocjonalnego i społecznego.
Czytaj dalej
15 lutego 2023
Magdalena Godlewska
U dzieci z wyzwaniami rozwojowymi często występuje dominacja myślenia wizualnego nad werbalnym. Z tego powodu, podczas przygotowywania pomocy na zajęcia warto tekst pisany wesprzeć obrazkiem. Z pomocą przychodzą tu karty pracy.
Czytaj dalej
14 lutego 2023
Magdalena Godlewska
Wybór pomocy dydaktycznych na zajęcia to niełatwe zadanie. W ostatnim czasie dostępnych jest ich coraz więcej. W tym artykule omówię różne rodzaje pomocy, które mogą ułatwić prowadzenie zajęć Treningu Umiejętności Społecznych.
Czytaj dalej
6 maja 2022
Magdalena Godlewska
Zapraszamy do przeczytania artykułu naszego autorstwa, który ukazał się w magazynie "Terapia Specjalna".
Czytaj dalej
12 kwietnia 2021
Magdalena Godlewska
Poniżej przedstawiam kilka, mam nadzieję pomocnych wskazówek dotyczących tego, jak przetrwać czas izolacji, która niekiedy staje się jednym ze sposobów ochrony siebie i innych przed zachorowaniem.
Czytaj dalej
11 października 2018
Magdalena Godlewska
Myślenie wizualne to umiejętność, która pomaga lepiej przekazywać ważne informacje. W taki sposób, aby dziecko dobrze je zrozumiało i zapamiętało na dłużej. To nieocenione wsparcie w pracy każdego terapeuty.
Czytaj dalej
Moje konto
Koszyk