Serdecznie zapraszamy na szkolenia TUS.

Na dole strony znajdziesz terminy wszystkich szkoleń :)

TUS - początkujący

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z Treningiem Umiejętności Społecznych w podejściu opracowanym przez Arnolda Goldsteina.
Dowiedz się więcej
Najlepsze szkolenie na jakim byłam!! Szkolenie bardzo praktyczne. Wyszłam ze szkolenia zaopatrzona w wiedzę, materiały i cenne wskazówki. Serdecznie polecam 🙂
Agnieszka Bałuka

TUS - zaawansowani

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które mają podstawową wiedzę z zakresu TUS. Omawiane tematy związane są z generalizacją i ewaluacją zajęć TUS oraz myśleniem wizualnym i zabawami wykorzystywanymi podczas zajęć.
Dowiedz się więcej

Trudne zachowania

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla specjalistów jak i rodziców. Na szkoleniu zrozumiesz przyczyny trudnych zachowań oraz ich funkcje. Dowiesz się jak pomóc dziecku w ich redukcji oraz poznasz strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Dowiedz się więcej

Szkolenie z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych

Szkolenie TUS jest kursem doskonalącym i przygotowuje do prowadzenia treningu umiejętności społecznych dla dzieci ze spektrum autyzmu, uczniów w normie intelektualnej oraz na poziomie niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, komunikujących się werbalnie.

Przebieg szkolenia

W trakcie szkolenia zajęcia prowadzone są zgodnie z cyklem Kolba. Uczestnik w ramach doświadczenia ogląda nagraną godzinną sesję zajęć TUS z wybraną grupą: przedszkolną / szkolną / uczniów z wyzwaniami rozwojowymi. Następnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Na bazie doświadczenia nabudowywana jest teoria (wykłady), a następnie uczestnik wykonuje pracę warsztatową – ćwiczenia pomagające wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Podczas pracy warsztatowej uczy się tworzenia wybranych kroków umiejętności społecznych oraz opracowuje plan zajęć tus.

Dla kogo szkolenie TUS

W szkoleniu mogą brać udział pedagodzy, psycholodzy, pedagodzy specjalni, terapeuci, logopedzi, rehabilitanci, nauczyciele, studenci. Po szkoleniu uczestnicy otrzymując Certyfikat wydawany przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli.

Szkolenie stacjonarne, a szkolenie online.

Treści merytoryczne oraz materiały szkoleniowe przekazywane w obu wersjach szkolenia są takie same. Zadania praktyczne są wykonywane również w wersji online - praca w „pokojach” na platformie ZOOM.

Różnica polega na długości części praktycznej. Wersja stacjonarna jest dłuższa o zabawy tusowe przećwiczone w praktyce, natomiast w wersji online uczestnik otrzymuje w materiałach opis zabaw tusowych, jednak nie są one przećwiczone w praktyce.

Korzyści ze szkolenia TUS

  • Poznanie struktury zajęć TUS.
  • Wiedza jak ,dobrać grupę TUS, ustalić cele do pracy.
  • Umiejętność przygotowania planu zajęć tus.
  • Umiejętność tworzenia kroków umiejętności społecznych.
  • Poznanie 4 typów zabaw: na doświadczenie, integrację grupy, krótkie przerywniki ruchowe oraz zabawy typu „ wspólny projekt”.
  • Poznanie mechanizmów tworzenia się trudnych zachwań oraz funkcji zachowania.
  • Zastosowanie wybranych interwencji behawioralnych do pracy z trudnymi zachowaniami. 

Co o szkoleniach mówią ich uczestnicy

Szkolenie na najwyższym poziomie. Panie są bardzo dobrze przygotowane pod każdym względem. Było to najlepsze szkolenie w jakim brałam udział. GORĄCO POLECAM.
Barbara Szczodrak
Dla tych, którzy się jeszcze wahają... Szkolenie świetnie przygotowane pod względem teoretycznym i praktycznym. Panie prowadzące chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Miło i owocnie spędzony czas oraz dobrze zainwestowane pieniądze 😊POLECAM👍👍👍
Sylwia Parólska
Polecam całym sercem szkolenie TUS 🥰 Świetna organizacja prowadzących, miła atmosfera, wiele przydatnych pomocy i materiałów, a co najważniejsze dużo praktycznych metod i zagadnień. Z pewnością tu wrócę...☺️
Angelika Wacławek

Lista wszystkich szkoleń

Szkolenie TUS – początkujący 29-30.06.2024

Termin: 29.06.2024
Miejsce: Internet, platforma ZOOM
Cena:

700,00 

Zapisz się

Szkolenie TUS – początkujący 7-8.09.2024

Termin: 07.09.2024
Miejsce: Warszawa, Uniwersytet SWPS
Cena:

880,00 

Zapisz się

Szkolenie TUS – początkujący 14-15.09.2024 Wrocław

Termin: 14.09.2024
Miejsce: Wrocław, Uniwersytet SWPS
Cena:

850,00 

Zapisz się

Szkolenie TUS początkujący 21-22.09.2024 Siedlce

Termin: 21.09.2024
Miejsce: Siedlce

Szkolenie TUS początkujący 5-6.10.2024 Wilamowice 17 km od Bielska – Białej

Termin: 05.10.2024
Miejsce: Wilamowice 17 km od Bielska - Białej

Szkolenie TUS – początkujący 19-20.10.2024 Kraków

Termin: 19.10.2024
Miejsce: Kraków
Cena:

850,00 

Zapisz się

Szkolenie TUS – początkujący 7-8.12.2024 Warszawa

Termin: 07.12.2024
Miejsce: Warszawa, Uniwersytet SWPS
Cena:

880,00 

Zapisz się

Szkolenie TUS – zaawansowani 11-12.01.2025

Termin: 11.01.2025
Miejsce: Warszawa, ul. Wiertnicza 83
Cena:

880,00 

Zapisz się

Zagłosuj na swoje miasto!

Chcesz wziąć udział w naszym szkoleniu, a na liście nie ma Twojego miasta? Weź udział w głosowaniu i daj nam znać, że powiniśmy przyjechać ze szkoleniem do Ciebie.

Miasta, które najczęściej odwiedzamy to: Warszawa, Gdańsk, Kraków i Wrocław.

Miasta, w których rozważamy organizację szkoleń to: Białystok, Bydgoszcz, Cieszyn, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kielce, Koszalin, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin.

zagłosuj w ankiecie

Zapisz się do newslettera!

Jeśli chcesz otrzymywać infromacje o nowościach związanych z TUSem oraz darmowe materiały od nas, wypełnij ten formularz.
Moje konto
Koszyk