Szkolenie TUS - Szczecin

Zapraszamy na szkolenie dla początkujących przygotowujące do prowadzenia treningu umiejętności społecznych dla dzieci.

"Gorąco polecam szkolenie TUS prowadzone przez Kasię i Magdę! Był to intensywny weekend pełen wrażeń, ciekawych informacji i mnóstwa pomysłów do działania:)"
Maria Jawor
Uczestnik Szkolenia TUS
szkolenie tus
szkolenie tus

Zakres szkolenia

1.

Podstawowe założenia Treningu Umiejętności Społecznych

Założenia teoretyczne,
zasady organizacji i cele terapeutyczne zajęć grupowych i indywidualnych rozwijających umiejętności społeczne,
obserwacja kompetencji komunikacyjnych i społecznych dziecka w grupie przedszkolnej – omówienie specyficznych deficytów w zakresie kontaktów i umiejętności społecznych ze względu na posiadaną diagnozę,
czas trwania zajęć,
struktura zajęć,
grupa terapeutyczna TUS dla dzieci w grupie integracyjnej – zajęcia warsztatowe,
przedstawienie różnych form pracy nad rozwijaniem umiejętności społecznych (m. in. Trening Umiejętności Społecznych Goldsteina).
2.

Szczegółowe omówienie podstawowych procedur wykorzystywanych w treningu

modelowanie,
odgrywanie ról,
informacje zwrotne,
generalizacja, czyli przeniesienie ćwiczonych umiejętności na życie.
3.

Podstawowe umiejętności społeczne trenowane podczas zajęć

podstawowe umiejętności prospołeczne,
umiejętności emocjonalne,
alternatywne umiejętności wobec agresji,
umiejętności radzenia sobie ze stresem,
umiejętność planowania.
4.

Specyfika pracy z grupą

profilaktyka i strategie postępowania w przypadku trudnych zachowań uczestników grupy,
rola terapeuty w trakcie trwania treningu,
narzędzia wykorzystywane w pracy z grupą.
5.

Zajęcia praktyczne

tworzenie przykładowych scenariuszy zajęć,
ćwiczenie tworzenia kroków umiejętności,
scenki,
wspólne odgrywanie scenek,
omawianie scenek.
"Bardzo polecam wszystkim zainteresowanym tą tematyką. Szkolenie jest intensywne, dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej. Starannie przygotowane materiały dodatkowe dla uczestników, które pomogą w późniejszej praktyce."
Dominika Szwaja
Uczestnik Szkolenia TUS

Prowadzący

Katarzyna Mierzejewska

Katarzyna Mierzejewska

pedagog specjalny, trener tus
Jestem pedagogiem specjalnym, trenerem dziecięcym kompetencji społecznych, terapeutą integracji sensorycznej, dogoterapeutą. Doświadczenie w pracy pedagogicznej zdobywałam współtworząc Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaciel.

Od 17 lat z dużym zaangażowaniem i pasją prowadzę zajęcia pedagogiczne, zajęcia TUS oraz zajęcia dogoterapii m.in. dla dzieci z autyzmem, Zespołem Downa, Zespołem Williamsa. Jestem współorganizatorką 25 turnusów rehabilitacyjno – terapeutycznych dla dzieci z różnymi wyzwaniami rozwojowymi oraz 9 turnusów TUS. Jestem współautorką programu edukacyjnego dla dzieci szkolnych „Lekcja na 4 łapach”, autorką artykułów na temat dogoterapii. Przez rok pełniłam funkcję redaktor naczelnej kwartalnika Przyjaciel poświęconemu terapii i rozwojowi dzieci.

Aktualnie pracuję w przedszkolu integracyjnym Bałabajka, gdzie prowadzę trening umiejętności społecznych oraz zajęcia pedagogiczne dla dzieci.

Magdalena Godlewska

psycholog, trener tus
Jestem dyplomowanym psychologiem, terapeutą i mediatorem. Uwielbiam pracę z dziećmi i czerpię olbrzymią satysfakcję, widząc postępy moich podopiecznych.

Swoje doświadczenie zdobyłam dzięki wieloletniej pracy z najmłodszymi pacjentami przeprowadzając kompleksowe diagnozy psychologiczne, terapie indywidualne oraz konsultacje wychowawcze. Prowadzę terapie dzieci z wyzwaniami rozwojowymi oraz wspieram rodziny w trudnej sytuacji. Duży nacisk kładę na rozwiązania systemowe – angażujące cała rodzinę.

Prowadzę liczne szkolenia i warsztaty umiejętności społecznych i wychowawczych oraz publikuję artykuły o tematyce psychologicznej. Jestem współorganizatorką 9 turnusów terapeutycznych Treningu Umiejętności Społecznych.
szkolenie tus
szkolenie tus
szkolenie tus cwiczenia

W cenie szkolenia

wykłady
warsztaty
certyfikat
posiłek
poczęstunek kawowy
szkolenie tus certyfikat

Uczestnicy szkolenia TUS Szczecin otrzymają certyfikat uprawniający do tworzenia programów i prowadzenia zajęć Treningu Umiejętności Społecznych.

Certyfikat, jest wydawany we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, wpisanym do rejestru Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach jako niepubliczna placówka szkolenia o zasięgu wojewódzkim pod numerem KO.EO.IO.JP.4234/41/03.

Od 01.03.2019 r. placówka funkcjonuje pod nazwą Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli „P-IN”.

Placówka posiada również akredytację Sląskiego Kuratora Oświaty.

https://odz.edu.pl/o-nas

"Cudownie poprowadzone szkolenie, pełna profeska, nie wiedziałam za dużo o TUSie, ale dzięki Magdzie i Kasi wiem tyle, że chcę to robić! Dziękuję za wiedzę, za ćwiczenia, zabawy i utwierdzenie w przekonaniu, że to dobry kierunek rozwoju!"
Tuśka Banaś
Uczestnik Szkolenia TUS

Chcesz wziąć udział w szkoleniu?

Niestety obecnie nie zbieramy zapisów na szkolenie w tym mieście. Zagłosuj w ankiecie i daj nam znać, że powiniśmy to zmienić i przyjechać ze szkoleniem do Ciebie.
zagłosuj w ankiecie
Moje konto
Koszyk