Zarezerwuj miejsce na najbliższym turnusie TUS

Co na temat turnusów mówią rodzice

Dzięki turnusom TUS moja córka poprawiła relacje rówieśnicze w szkole, potrafi bronić swojego zdania i szanować zdanie innych. Kroki umiejętności dają jej pewność siebie w codziennych działaniach, poczucie niezależności oraz uczą odpowiedzialności za podejmowane zadania. Dzięki umiejętnościom nabytym na turnusach TUS Jagoda stała się bardziej samodzielna, a dzięki temu ja mam więcej czasu wolnego i przekonanie, że Jagoda poradzi sobie SAMA w różnych sytuacjach.

Magdalena Głowińska

Od wielu lat współpracujemy z zespołem terapeutów organizujących turnusy TUS. To dziewczyny pełne pozytywnej energii, pomysłów, zaangażowane i kompetentne. Każdy wyjazd z nimi to wyzwanie dla naszego syna przynoszące pełnię efektów terapeutycznych, a dla nas – rodziców – satysfakcję z osiąganych postępów. Co równie ważne – turnusy TUS odbywają się w przyjaznej, miłej atmosferze, która powoduje, że chętnie korzystamy z każdej nadarzającej się okazji na wspólny wyjazd.
Agnieszka Kosowska

Minęły już 3 tygodnie od naszego pierwszego turnusu TUS i zauważyłam pozytywne zmiany w zachowaniu Bartka. Otóż Bartek po tym turnusie ma bogatszy zasób słów. SAM inicjuje zabawy np. w chowanego oraz UWAGA! gra w gry planszowe 😀 Przez tyle lat nigdy nie było takich zachowań. Jeszcze raz dziękujemy!
Magdalena Jankowiak

Co na temat turnusów mówią dzieci

Dlaczego turnus z TUSem

u

Co to jest TUS?

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) – to trening grupowy podczas którego trenerzy modelują zachowania dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach społecznych m.in.: rozróżnianie emocji, zawieranie znajomości, uważne słuchanie, zadawanie pytań itp.

Dlaczego TUS jest ważny?

Koncentrując się na innych sferach funkcjonowania dziecka zdarza się, iż zapominamy o tym, że umiejętność funkcjonowania w grupie jest bardzo ważna, a satysfakcja z niej płynąca staje się motorem do podejmowania wielu rozwijających aktywności.

Dla kogo zajęcia TUS?

Dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania, które przejawiają trudności w przebywaniu w grupie przedszkolnej i szkolnej. Na zajęcia zapraszamy również dzieci i młodzież z Zespołem Williamsa, autyzmem i Zespołem Aspergera.

Zakres trenowanych umiejętności

w

Umiejętność rozmowy

Reagowanie na dręczenie

z

Uważne słuchanie

u

Zadawanie pytań

Rozróżnianie emocji

Zawieranie znajomości

Turnus TUS Lato 2019

Turnus TUS Lato 2019

TURNUSY Turnus TUS Lato 2019Zespół TUS Szkolenia 19 Lipca 2019Turnus odbył się w dniach 07-14 lipca 2019 r.  w miejscowości Zubrzyca Górna w Pensjonacie Orawski Dwór. Miejsce było bardzo urokliwe a właściciele raczyli nas wyśmienitymi potrawami lokalnej...

czytaj dalej
Turnus TUS Zima 2019

Turnus TUS Zima 2019

TURNUSY Turnus TUS Zima 2019Zespół TUS Szkolenia 21 Luty 2019 Turnus odbył się w dniach 27.01-03.02.2019 r.  w mieście Zielona Góra. Uczestnicy turnusu zostali podzieleni tym razem na trzy grupy. Do naszego zespołu terapeutycznego dołączył Pan Kamil, który zaskarbił...

czytaj dalej
Turnus TUS lato 2018

Turnus TUS lato 2018

Kolejny turnus TUS za nami! 🙂

Tym razem turnus odbył się w miejscowości Jadwisin niedaleko Serocka w dniach 1.07-8.07.2018 r.

Tematem przewodnim turnusu letniego była: „Przyjaźń”

czytaj dalej