TURNUSY

Turnus TUS Lato 2019

Zespół TUS Szkolenia

19 Lipca 2019

Turnus odbył się w dniach 07-14 lipca 2019 r.  w miejscowości Zubrzyca Górna w Pensjonacie Orawski Dwór.

Miejsce było bardzo urokliwe a właściciele raczyli nas wyśmienitymi potrawami lokalnej kuchni.

Uczestnicy turnusu zostali podzieleni na trzy grupy. Do naszego zespołu terapeutycznego dołączyła Pani Magda, którą od razu bardzo polubili nasi uczestnicy.

Zajęcia były prowadzone w blokach dwu lub trzy godzinnych. Podczas jednego bloku dzieci miały zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych (TUS). W drugim bloku prowadzono zajęcia z zakresu przygotowania do zajęć terenowych. 

Po skończonych zajęciach uczestnicy wyjeżdżali razem z terapeutami na dwu godzinny „teren”, gdzie mogli wykorzystać ćwiczone umiejętności w życiu codziennym.

Podczas 7 turnusu Treningu Umiejętności Społecznych rozmawialiśmy o przeciwdziałaniu przemocy seksualnej, aspektach związanych z dbaniem oswój wygląd.

Zajęliśmy się również rozmową o bezpieczeństwie w aspekcie używania telefonu komórkowego.

Dodatkowo poruszyliśmy tematy związane z dobrą komunikacją, powtórzyliśmy czym jest rozmowa na ten sam temat, po czym poznać, że ktoś jest zainteresowany lub nie zainteresowany rozmową. Jakie pytanie zadać, aby włączyć się do rozmowy.

Poruszyliśmy temat czasu w rozmowie podzielonego na rozmówców po równo.

Podczas zajęć terenowych wspólnie z terapeutami dzieci odwiedziły Babiogórski Park Narodowy, Park Czarnego Daniela, Skansen oraz Kręgielnię.

Podczas zajęć korzystano z systemu motywacyjnego.

Nagrodą za dobrą pracę podczas zajęć TUS były m. in: gniotki, slime-y, masażery, tatuaże, naklejki, budowanie z klocków lego, zabawy ruchowe typu berek, gra w piłkarzyki, ping -ponga, możliwość wykonania sobie makijażu lub zbudowania wielkiej wieży z klocków tworzących kulodrom oraz robienie zdjęć aparatem typu Instax.

Przed każdymi zajęciami terenowymi dzieci miały przygotowanie do terenu podczas którego terapeuci prezentowali teren tak by dzieci wiedziały co je czeka podczas wyjazdu oraz co należy wykonać.

Po powrocie terapeuci oceniali czy dana umiejętność została zrealizowana. W nagrodę za starania dzieci otrzymywały odznaki.

Po każdych zajęciach podczas turnusu uczestnicy otrzymywali kartę ze wskazówkami czyli krokami wybranej umiejętności która była wpinana do segregatora dziecka.

W celu kontynuacji doskonalenia wybranych umiejętności po turnusie, przygotowano spotkanie dla opiekunów  podczas którego terapeuci przekazali wskazówki do dalszej pracy z dziećmi.

Podczas gdy rodzice brali udział w spotkaniu z terapeutami,  dzieci oddały się szalonym zabawom muzycznym prowadzonym przez pana Kamila i panią Magdę.

Podczas turnusu świętowaliśmy urodziny Tomka. Nie obeszło się bez imprezy urodzinowej z tortem i tańcami😊

Na zakończenie turnusu odbyło się tzw. Holi Party, podczas którego obsypując się kolorowym proszkiem przenieśliśmy się w krainę doskonałej zabawy prowadzonej przez panią Olę.

Wspaniali uczestnicy oraz ich opiekunowie kolejny raz byli z nami. Dziękujemy im za zaufanie, czego dowodem jest wpis pani Agnieszki Adamczak, mamy Amelki i za to że możemy im towarzyszyć w trenowaniu umiejętności społecznych.

Do zobaczenia na następnym turnusie TUS w zimie 2020 r. 😊

Turnus TUS Zima 2019

Turnus TUS Zima 2019

TURNUSY Turnus TUS Zima 2019Zespół TUS Szkolenia 21 Luty 2019 Turnus odbył się w dniach 27.01-03.02.2019 r.  w mieście Zielona Góra. Uczestnicy turnusu zostali podzieleni tym razem na trzy grupy. Do naszego zespołu terapeutycznego dołączył Pan Kamil, który zaskarbił...

czytaj dalej
Turnus TUS lato 2018

Turnus TUS lato 2018

Kolejny turnus TUS za nami! 🙂

Tym razem turnus odbył się w miejscowości Jadwisin niedaleko Serocka w dniach 1.07-8.07.2018 r.

Tematem przewodnim turnusu letniego była: „Przyjaźń”

czytaj dalej
Turnus TUS lato 2017

Turnus TUS lato 2017

Trzeci turnus TUS za nami! 🙂

Turnus odbył się w dniach 16-23.07.2017 r. w ośrodku Polanika w miejscowości Chrusty niedaleko Kielc.

Tematem przewodnim turnusu letniego było:
„Poczucie własnej wartości”

Polanika to urokliwie położony w sercu Gór Świętokrzyskich Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Dębu Bartek.

czytaj dalej