Zarezerwuj miejsce na najbliższym turnusie TUS

Co na temat turnusów mówią rodzice

Dzięki turnusom TUS moja córka poprawiła relacje rówieśnicze w szkole, potrafi bronić swojego zdania i szanować zdanie innych. Kroki umiejętności dają jej pewność siebie w codziennych działaniach, poczucie niezależności oraz uczą odpowiedzialności za podejmowane zadania. Dzięki umiejętnościom nabytym na turnusach TUS Jagoda stała się bardziej samodzielna, a dzięki temu ja mam więcej czasu wolnego i przekonanie, że Jagoda poradzi sobie SAMA w różnych sytuacjach.

Magdalena Głowińska

Od wielu lat współpracujemy z zespołem terapeutów organizujących turnusy TUS. To dziewczyny pełne pozytywnej energii, pomysłów, zaangażowane i kompetentne. Każdy wyjazd z nimi to wyzwanie dla naszego syna przynoszące pełnię efektów terapeutycznych, a dla nas – rodziców – satysfakcję z osiąganych postępów. Co równie ważne – turnusy TUS odbywają się w przyjaznej, miłej atmosferze, która powoduje, że chętnie korzystamy z każdej nadarzającej się okazji na wspólny wyjazd. Agnieszka Kosowska

Minęły już 3 tygodnie od naszego pierwszego turnusu TUS i zauważyłam pozytywne zmiany w zachowaniu Bartka. Otóż Bartek po tym turnusie ma bogatszy zasób słów. SAM inicjuje zabawy np. w chowanego oraz UWAGA! gra w gry planszowe 😀 Przez tyle lat nigdy nie było takich zachowań. Jeszcze raz dziękujemy! Magdalena Jankowiak

Co na temat turnusów mówią dzieci

Dlaczego turnus z TUSem

u

Co to jest TUS?

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) – to trening grupowy podczas którego trenerzy modelują zachowania dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach społecznych m.in.: rozróżnianie emocji, zawieranie znajomości, uważne słuchanie, zadawanie pytań itp.

Dlaczego TUS jest ważny?

Koncentrując się na innych sferach funkcjonowania dziecka zdarza się, iż zapominamy o tym, że umiejętność funkcjonowania w grupie jest bardzo ważna, a satysfakcja z niej płynąca staje się motorem do podejmowania wielu rozwijających aktywności.

Dla kogo zajęcia TUS?

Dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania, które przejawiają trudności w przebywaniu w grupie przedszkolnej i szkolnej. Na zajęcia zapraszamy również dzieci i młodzież z Zespołem Williamsa, autyzmem i Zespołem Aspergera.

Zakres trenowanych umiejętności

w

Umiejętność rozmowy

Reagowanie na dręczenie

z

Uważne słuchanie

u

Zadawanie pytań

Rozróżnianie emocji

Zawieranie znajomości

Turnus TUS lato 2018

Turnus TUS lato 2018

Kolejny turnus TUS za nami! 🙂 Tym razem turnus odbył się w miejscowości Jadwisin niedaleko Serocka w dniach 1.07-8.07.2018 r. Tematem przewodnim turnusu letniego była: „Przyjaźń”
czytaj dalej
Turnus TUS lato 2017

Turnus TUS lato 2017

Trzeci turnus TUS za nami! 🙂 Turnus odbył się w dniach 16-23.07.2017 r. w ośrodku Polanika w miejscowości Chrusty niedaleko Kielc. Tematem przewodnim turnusu letniego było: „Poczucie własnej wartości” Polanika to urokliwie położony w sercu Gór Świętokrzyskich Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Dębu Bartek.
czytaj dalej
Turnus TUS lato 2016

Turnus TUS lato 2016

Za nami pierwszy turnus TUS! 🙂 Turnus odbył się w dniach 24-31.07.2016 w Hotelu Wojciech w Augustowie. Uczestnicy turnusu zostali podzieleni na dwie grupy. Zajęcia były prowadzone w blokach dwu lub trzy godzinnych. Podczas jednego bloku dzieci miały zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) oraz zabawy społeczne prowadzone przez pedagoga.
czytaj dalej