MENU

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KOLONIE NAD MORZEM!

Serdecznie zapraszamy na super kolonie nad morzem do Sztutowa! To przygoda dla dzieci w wieku 6-12 lat lubiących sport i dobrą zabawę! Program kolonii dostosowany do wieku i zainteresowań dzieci. Szczególną atmosferę zapewni obecność zaprzyjaźnionych czworonogów: labradora Pepy i doga de bordoux Bronki 🙂.

Pepa jest labradorem, który od 7 lat pracuje jako pies terapeuta w przedszkolach i szkołach. Jest wyjątkowo łagodnym i sympatycznym psem terapeutą bardzo lubiącym zabawy z dziećmi. Pepa ukończyła szkolenie z zakresu posłuszeństwa organizowanego przez Fundację Przyjaciel. Przez 6 lat pracowała jako pies terapeuta w Fundacji Przyjaciel. Brała również udział w 10 turnusach rehabilitacyjnych organizowanych dla dzieci niepełnosprawnych. Pepa uwielbia jeść bułki, chodzić na długie spacery, pływać oraz aportować patyki… szczególnie z morza 🙂

Bronka 3 lata – dog de bordoux, jest bardzo wesoła, energiczna, urocza. Ukończyła szkolenie z zakresu posłuszeństwa organizowanego przez Fundację Przyjaciel. Codziennie przebywa z dziećmi z przedszkola Bałabajka a także pracuje jako pies terapeuta w innych przedszkolach. Uwielbia długie spacery, aportowanie jest jej pasją. Ma duszę sportowca. Bieganie przy rowerze, łapanie frisbee czy pokonywanie torów przeszkód to jej żywioł. Zawsze potrafi poprawić humor osobom z nią przebywającym 🙂

Pepa i Bronka będą codziennie towarzyszyły uczestnikom kolonii oraz brały udział w zajęciach „Pies przyjaciel”.

OŚRODEK I OKOLICA

Zamieszkamy w Villi Lemon. To uroczy pensjonat położony w sercu Mierzei Wiślanej wzdłuż zatoki Gdańskiej i Wisły Królewieckiej w nadmorskiej miejscowości Sztutowo. Bliskość morza, a z drugiej strony Zalewu Wiślanego sprawia, że jest to świetny punkt wypadowy na wycieczki piesze, rowerowe i wodne wieloma malowniczymi kanałami. Odległość ośrodka od morza to 2 kilometry.

Każdy pokój wyposażony jest w wygodną łazienkę oraz darmowy dostęp do bezprzewodowego Internetu. W pokoju znajduje się duża szafa oraz szafka nocna.

Dodatkowe atrakcje na terenie Ośrodka:

• piłkarzyki – dostępne przez cały czas pobytu

• stół do tenisa stołowego – po odpowiednim treningu, rozegramy zawody w ping ponga!

• basen zewnętrzny – niezbędny do świetnej zabawy a także dla ochłody w upalne dni 🙂

• zjeżdżalnia dmuchana dla dzieci – uwielbiana przez młodsze i starsze dzieci 🙂

• plac zabaw

WYŻYWIENIE

• zapewniamy 3 posiłki dziennie + podwieczorek (kolonie rozpoczynamy obiadem i kończymy śniadaniem)

PROGRAM Kolonii

• Wyprawy nad morze meleksem – duża frajda dla dzieci!

• Wycieczki rowerowe po okolicznych lasach (zabieramy swoje kaski)

• Zajęcia w terenie: gry zespołowe oraz gry terenowe (podchody)

• Ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek

• Park Linowy w Stegnie - 6 tras o różnym stopniu trudności, które są atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych dostępny będzie kolorowy plac zabaw z okrętem pirackim. Dodatkową atrakcją jest basen z piłkami – waterball oraz eurobungee

• Kolejka wąskotorowa- przejazd ze Sztutowa do miejscowości Jantar pozwoli odkryć uroki Mierzei Wiślanej

• Mini ZOO w Jantarze - mnogość rzadkich odmian ssaków i ptaków, możliwość poznania świat przyrody oraz bliskiego kontaktu z naturą

• Gokarty w Centrum Rodzinnej Rekreacji w Jantarze - kilkanaście rodzajów gokartów rowerowych i specjalnie przygotowany bezpieczny tor, to wspaniała zabawa!

• Poszukiwanie bursztynów nocą – ekscytująca wyprawa nad morze pod osłoną nocy! Dzieci dowiedzą się w jakich warunkach powstają bursztyny oraz jak je znaleźć. Wyposażeni w specjalne latarki będą poszukiwać bursztynów nocą!

• Zajęcia na hali sportowej – profesjonalny obiekt sportowy na którym będziemy rozgrywać mecze piłki siatkowej, nożnej oraz koszykówki,

• Zajęcia z psami z cyklu” Pies przyjaciel” zajęcia będą okazją do zdobycia wiedzy na temat pielęgnacji i zachowania się psów, poznania sposobów bezpiecznych zabaw z psami oraz odpowiedzialności za zwierzę.

• Dyskoteka – tańce dobre dla ducha i ciała 🙂

• Wieczorne kino na dużym ekranie

KADRA

Edyta Kojder - założycielka Centrum Małego Człowieka, właścicielka przedszkola i żłobka Bałabajka. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale pedagogika.

Od wielu lat pracuje z dziećmi. Jej pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi zaczęły się od prowadzenia drużyny zuchowej. Pracowała także jako wychowawca na obozach i koloniach letnich dla dzieci w wieku szkolnym. Przez wiele lat  była wolontariuszką w Domu Małego Dziecka.

Uczęszcza na liczne szkolenia i warsztaty, stale pogłębiając swoją wiedzę. Na co dzień prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe i adaptacyjne dla dzieci, aktywnie wspiera pracę nauczycieli w przedszkolach i grupach żłobkowych oraz prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Prywatnie ćwiczy jogę i jest mamą: Oliwki, Majki i Franka.

Marta Oleszkiewicz- dyrektor przedszkola Bałabajka, jest życiową optymistka pełną ciekawych i oryginalnych pomysłów, kreatywna i twórcza. Z dziećmi jest związana od wielu lat – najpierw jako opiekunka, później nauczyciel i animator. Zajmuje się także organizacją imprez okolicznościowych dla dzieci, takich jak: bale karnawałowe, Mikołajki, imprezy plenerowe, urodziny, Lato i Zima w mieście. W swoich zajęciach wykorzystuje wiele metod i aktywności. Od trzech lat w pracy towarzyszy jej uroczy pies o imieniu Bronka (Dog de Bordeaux). Prowadzi zajęcia dogoterapii w szkołach i przedszkolach specjalnych oraz świetlicach socjoterapeutycznych.

Katarzyna Mierzejewska - pedagog specjalny, trener dziecięcy kompetencji społecznych, terapeuta integracji sensorycznej. Doświadczenie w pracy pedagogicznej zdobywała współtworząc Fundację Przyjaciel. Przez 10 lat współorganizowała turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi

Od 15 lat z dużym zaangażowaniem i pasją prowadzi zajęcia pedagogiczne oraz zajęcia dogoterapii. Jest współautorką programu edukacyjnego dla dzieci szkolnych „Lekcja na 4 łapach” oraz autorką artykułów na temat dogoterapii . Przez 8 lat prowadziła w szkołach podstawowych program edukacyjny „ Lekcja na 4 łapach”. Przez rok pełniła funkcję redaktor naczelnej kwartalnika Przyjaciel poświęconemu terapii i rozwojowi dzieci. Aktualnie pracuje w przedszkolu Bałabajka, gdzie prowadzi zajęcia pedagogiczne oraz trening umiejętności społecznych. Prywatnie jestem mamą Marysi i Jerzyka oraz właścicielką labradorki - Pepy.

DOJAZD

Autokar Warszawa-Sztutowo, Sztutowo-Warszawa

TERMIN

02.08 - 12.08.2017 r.

CENA

1690 zł/10 dni

*W cenę wliczony jest transport, wyżywienie, ubezpieczenie oraz wszystkie atrakcje.

PROMOCJA !!! przy zapisie do 15 maja  cena : 1490 zł/10 dni.

Organizator:

Bałabajka Marta Oleszkiewicz, Edyta Kojder www.balabajka.pl

oraz TUS Katarzyna Mierzejewska www.tus.edu.pl

KONTAKT I ZAPISY:

Marta Oleszkiewicz Tel. 606 -744 – 833

e-mail: m.oleszkiewicz@cmc.edu.pl

 

Oto nasze nowe logo :) zmieniamy się i szykujemy dla Was różne niespodzianki. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach związanych z TUSem oraz prezenty od nas, wypełnij ten formularz:

Zanim będziemy mogli przesyłać Ci informacje o nowościach, darmowe materiały, zniżki na nasze usługi itp musisz potwierdzić adres email. To proste. Otwórz maila, którego właśnie do Ciebie wysłaliśmy i kliknij na link, żeby potwierdzić subskrypcję. Jeśli korzystasz z Gmaila sprawdź zakładkę: "Oferty". Jeśli mail od nas jeszcze nie dotarł, daj mu kilka minut. Powinien pojawić się w Twojej skrzynce odbiorczej już niedługo :)